Wieczne róże w szkle, kloszu, szklanej kuli - FloralaFun

Wieczna róża

Klimatyczna dekoracja z lampkami LED, kompozycja uzupełniona limonium i gipsówką, a może aranżacja wyjęta wprost z disneyowskiej „Pięknej i Bestii”? W naszej ofercie mamy je wszystkie. Wieczna róża w szkle może mieć wiele postaci – ogranicza nas tylko wyobraźnia! Która z proponowanych tu aranżacji najbardziej przypadnie Ci do gustu?

Aranżacje z prawdziwych "wiecznych róż", czyli naturalnych w 100% kwiatów, które zostały poddane procesowi stabilizacji, tak aby wyglądały świeżo, pięknie i naturalnie przez około dwa lata bez dodatku wody i odżywek. Są to autorskie, ręcznie wykonane kompozycje zupełnie unikalne i niepowtarzalne. Idealnie nadają się na wyjątkowy prezent z każdej okazji, a już w szczególności na Walentynki, czy też Dzień Mamy. Znajdziecie się tu między innymi:

  • wieczna róża w kloszu tzw. "Piękna i bestia"
  • w szklanej kuli
  • wieczna róża w szkle z podświetleniem LED lub bez
  • wieczna hortensja z różą
  • kompozycje w szkle ze stabilizowanych goździków i chryzantem

Kilka słów o procesie stabilizacji

Na czym polega stabilizacja, czyli metoda przedłużająca piękny wygląd kwiatów? W stabilizacji chodzi o zastąpienie naturalnych soków roślinnych specjalnym roztworem z gliceryny. To właśnie ona odpowiada za zastopowanie procesów więdnięcia. Po ścięciu jej z krzewu róża stabilizowana jest więc umieszczana w roztworze z gliceryny, a następnie suszona i dobarwiana pigmentami.

Preparowanie kwiatów w ten sposób to jednak tylko jeden z kroków podczas aranżowania wiecznej dekoracji florystycznej. Aby stworzyć jedną z prezentowanych tu ozdób, konieczne jest też przygotowanie elementów dodatkowych, które uzupełnią kompozycję. Następnie należy zaaranżować je w szklanym pojemniku o kształcie kuli, klosza bądź słoika. By dekoracja w każdym momencie wyglądała pięknie, często uzupełniamy ją ledowymi światełkami. Potrafią one stworzyć naprawdę wyjątkową atmosferę.


Wieczna róża w szkle – gdzie sprawdzi się jako dekoracja?

Musimy przyznać, że określenie „wieczna” jest tu nieco nieprecyzyjne. Proces stabilizacji sprawia bowiem, że wyjątkowy wygląd kwiatów jest przedłużony o kilka lat. Zanim róża w szkle ostatecznie zwiędnie, przez długi czas będzie piękne zdobić miejsce, w którym ją postawimy. I co ważne – nie będzie wymagała podlewania, konserwacji ani żadnych innych czynności pielęgnacyjnych. Doskonale sprawdzi się więc na przykład w biurach i na recepcjach, w których pracownicy nie mają czasu na dbanie o rośliny.

Co więcej, wieczna róża w szkle nie wytwarza aromatu. Sprawia to, że jest ona wręcz wymarzoną dekoracją dla alergików i osób o zwiększonej wrażliwości zapachowej, których kwiatowy aromat może drażnić lub rozpraszać.

Podobają Ci się nasze aranżacje? Jeśli tak, koniecznie sprawdź też nasze kwiatowe wiązanki, wiszące wazony i lampki. Odkrywaj świat florystycznych dekoracji i wypełniaj pomieszczenia pięknymi, barwnymi kompozycjami!

Active filters